Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
digitalitzo
digitalitzes
digitalitza
digitalitzem
digitalitzeu
digitalitzen
Imperfet
digitalitzava
digitalitzaves
digitalitzava
digitalitzŕvem
digitalitzŕveu
digitalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
digitalitzí
digitalitzares
digitalitzŕ
digitalitzŕrem
digitalitzŕreu
digitalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
digitalitzar
digitalitzar
digitalitzar
digitalitzar
digitalitzar
digitalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
digitalitzaré
digitalitzarŕs
digitalitzarŕ
digitalitzarem
digitalitzareu
digitalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
Condicional
digitalitzaria
digitalitzaries
digitalitzaria
digitalitzaríem
digitalitzaríeu
digitalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
digitalitzi
digitalitzis
digitalitzi
digitalitzem
digitalitzeu
digitalitzin
Imperfet
digitalitzés
digitalitzessis
digitalitzés
digitalitzéssim
digitalitzéssiu
digitalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat
digitalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
digitalitza

digitalitzi
digitalitzem
digitalitzeu
digitalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
digitalitzant
Participi
digitalitzat
digitalitzada
digitalitzats
digitalitzades