Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
diazoto
diazotes
diazota
diazotem
diazoteu
diazoten
Imperfet
diazotava
diazotaves
diazotava
diazotÓvem
diazotÓveu
diazotaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
diazotÝ
diazotares
diazotÓ
diazotÓrem
diazotÓreu
diazotaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
diazotar
diazotar
diazotar
diazotar
diazotar
diazotar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
diazotarÚ
diazotarÓs
diazotarÓ
diazotarem
diazotareu
diazotaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
Condicional
diazotaria
diazotaries
diazotaria
diazotarÝem
diazotarÝeu
diazotarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
diazoti
diazotis
diazoti
diazotem
diazoteu
diazotin
Imperfet
diazotÚs
diazotessis
diazotÚs
diazotÚssim
diazotÚssiu
diazotessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat
diazotat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
diazota

diazoti
diazotem
diazoteu
diazotin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
diazotant
Participi
diazotat
diazotada
diazotats
diazotades