Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
dialitzo
dialitzes
dialitza
dialitzem
dialitzeu
dialitzen
Imperfet
dialitzava
dialitzaves
dialitzava
dialitzŕvem
dialitzŕveu
dialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
dialitzí
dialitzares
dialitzŕ
dialitzŕrem
dialitzŕreu
dialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
dialitzar
dialitzar
dialitzar
dialitzar
dialitzar
dialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
dialitzaré
dialitzarŕs
dialitzarŕ
dialitzarem
dialitzareu
dialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
Condicional
dialitzaria
dialitzaries
dialitzaria
dialitzaríem
dialitzaríeu
dialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
dialitzi
dialitzis
dialitzi
dialitzem
dialitzeu
dialitzin
Imperfet
dialitzés
dialitzessis
dialitzés
dialitzéssim
dialitzéssiu
dialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat
dialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
dialitza

dialitzi
dialitzem
dialitzeu
dialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
dialitzant
Participi
dialitzat
dialitzada
dialitzats
dialitzades