Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
diagenitzo
diagenitzes
diagenitza
diagenitzem
diagenitzeu
diagenitzen
Imperfet
diagenitzava
diagenitzaves
diagenitzava
diagenitzŕvem
diagenitzŕveu
diagenitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
diagenitzí
diagenitzares
diagenitzŕ
diagenitzŕrem
diagenitzŕreu
diagenitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
diagenitzar
diagenitzar
diagenitzar
diagenitzar
diagenitzar
diagenitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
diagenitzaré
diagenitzarŕs
diagenitzarŕ
diagenitzarem
diagenitzareu
diagenitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
Condicional
diagenitzaria
diagenitzaries
diagenitzaria
diagenitzaríem
diagenitzaríeu
diagenitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
diagenitzi
diagenitzis
diagenitzi
diagenitzem
diagenitzeu
diagenitzin
Imperfet
diagenitzés
diagenitzessis
diagenitzés
diagenitzéssim
diagenitzéssiu
diagenitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat
diagenitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
diagenitza

diagenitzi
diagenitzem
diagenitzeu
diagenitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
diagenitzant
Participi
diagenitzat
diagenitzada
diagenitzats
diagenitzades