Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desvoro
desvores
desvora
desvorem
desvoreu
desvoren
Imperfet
desvorava
desvoraves
desvorava
desvorÓvem
desvorÓveu
desvoraven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desvorÝ
desvorares
desvorÓ
desvorÓrem
desvorÓreu
desvoraren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desvorar
desvorar
desvorar
desvorar
desvorar
desvorar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desvorarÚ
desvorarÓs
desvorarÓ
desvorarem
desvorareu
desvoraran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
Condicional
desvoraria
desvoraries
desvoraria
desvorarÝem
desvorarÝeu
desvorarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desvori
desvoris
desvori
desvorem
desvoreu
desvorin
Imperfet
desvorÚs
desvoressis
desvorÚs
desvorÚssim
desvorÚssiu
desvoressin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat
desvorat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desvora

desvori
desvorem
desvoreu
desvorin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desvorant
Participi
desvorat
desvorada
desvorats
desvorades