Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desvitalitzo
desvitalitzes
desvitalitza
desvitalitzem
desvitalitzeu
desvitalitzen
Imperfet
desvitalitzava
desvitalitzaves
desvitalitzava
desvitalitzŕvem
desvitalitzŕveu
desvitalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desvitalitzí
desvitalitzares
desvitalitzŕ
desvitalitzŕrem
desvitalitzŕreu
desvitalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desvitalitzar
desvitalitzar
desvitalitzar
desvitalitzar
desvitalitzar
desvitalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desvitalitzaré
desvitalitzarŕs
desvitalitzarŕ
desvitalitzarem
desvitalitzareu
desvitalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
Condicional
desvitalitzaria
desvitalitzaries
desvitalitzaria
desvitalitzaríem
desvitalitzaríeu
desvitalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desvitalitzi
desvitalitzis
desvitalitzi
desvitalitzem
desvitalitzeu
desvitalitzin
Imperfet
desvitalitzés
desvitalitzessis
desvitalitzés
desvitalitzéssim
desvitalitzéssiu
desvitalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat
desvitalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desvitalitza

desvitalitzi
desvitalitzem
desvitalitzeu
desvitalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desvitalitzant
Participi
desvitalitzat
desvitalitzada
desvitalitzats
desvitalitzades