Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desvesteixo
desvesteixes
desvesteix
desvestim
desvestiu
desvesteixen
Imperfet
desvestia
desvesties
desvestia
desvestíem
desvestíeu
desvestien
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desvestí
desvestires
desvestí
desvestírem
desvestíreu
desvestiren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desvestir
desvestir
desvestir
desvestir
desvestir
desvestir
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desvestiré
desvestirŕs
desvestirŕ
desvestirem
desvestireu
desvestiran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
Condicional
desvestiria
desvestiries
desvestiria
desvestiríem
desvestiríeu
desvestirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desvesteixi
desvesteixis
desvesteixi
desvestim
desvestiu
desvesteixin
Imperfet
desvestís
desvestissis
desvestís
desvestíssim
desvestíssiu
desvestissin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit
desvestit

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desvesteix

desvesteixi
desvestim
desvestiu
desvesteixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desvestint
Participi
desvestit
desvestida
desvestits
desvestides