Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desurbanitzo
desurbanitzes
desurbanitza
desurbanitzem
desurbanitzeu
desurbanitzen
Imperfet
desurbanitzava
desurbanitzaves
desurbanitzava
desurbanitzŕvem
desurbanitzŕveu
desurbanitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desurbanitzí
desurbanitzares
desurbanitzŕ
desurbanitzŕrem
desurbanitzŕreu
desurbanitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desurbanitzar
desurbanitzar
desurbanitzar
desurbanitzar
desurbanitzar
desurbanitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desurbanitzaré
desurbanitzarŕs
desurbanitzarŕ
desurbanitzarem
desurbanitzareu
desurbanitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
Condicional
desurbanitzaria
desurbanitzaries
desurbanitzaria
desurbanitzaríem
desurbanitzaríeu
desurbanitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desurbanitzi
desurbanitzis
desurbanitzi
desurbanitzem
desurbanitzeu
desurbanitzin
Imperfet
desurbanitzés
desurbanitzessis
desurbanitzés
desurbanitzéssim
desurbanitzéssiu
desurbanitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat
desurbanitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desurbanitza

desurbanitzi
desurbanitzem
desurbanitzeu
desurbanitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desurbanitzant
Participi
desurbanitzat
desurbanitzada
desurbanitzats
desurbanitzades