Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desunglo
desungles
desungla
desunglem
desungleu
desunglen
Imperfet
desunglava
desunglaves
desunglava
desunglÓvem
desunglÓveu
desunglaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desunglÝ
desunglares
desunglÓ
desunglÓrem
desunglÓreu
desunglaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desunglar
desunglar
desunglar
desunglar
desunglar
desunglar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desunglarÚ
desunglarÓs
desunglarÓ
desunglarem
desunglareu
desunglaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
Condicional
desunglaria
desunglaries
desunglaria
desunglarÝem
desunglarÝeu
desunglarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desungli
desunglis
desungli
desunglem
desungleu
desunglin
Imperfet
desunglÚs
desunglessis
desunglÚs
desunglÚssim
desunglÚssiu
desunglessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat
desunglat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desungla

desungli
desunglem
desungleu
desunglin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desunglant
Participi
desunglat
desunglada
desunglats
desunglades