Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desullo
desulles
desulla
desullem
desulleu
desullen
Imperfet
desullava
desullaves
desullava
desullÓvem
desullÓveu
desullaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desullÝ
desullares
desullÓ
desullÓrem
desullÓreu
desullaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desullar
desullar
desullar
desullar
desullar
desullar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desullarÚ
desullarÓs
desullarÓ
desullarem
desullareu
desullaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
Condicional
desullaria
desullaries
desullaria
desullarÝem
desullarÝeu
desullarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desulli
desullis
desulli
desullem
desulleu
desullin
Imperfet
desullÚs
desullessis
desullÚs
desullÚssim
desullÚssiu
desullessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat
desullat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desulla

desulli
desullem
desulleu
desullin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desullant
Participi
desullat
desullada
desullats
desullades