Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
dessalinitzo
dessalinitzes
dessalinitza
dessalinitzem
dessalinitzeu
dessalinitzen
Imperfet
dessalinitzava
dessalinitzaves
dessalinitzava
dessalinitzŕvem
dessalinitzŕveu
dessalinitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
dessalinitzí
dessalinitzares
dessalinitzŕ
dessalinitzŕrem
dessalinitzŕreu
dessalinitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
dessalinitzar
dessalinitzar
dessalinitzar
dessalinitzar
dessalinitzar
dessalinitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
dessalinitzaré
dessalinitzarŕs
dessalinitzarŕ
dessalinitzarem
dessalinitzareu
dessalinitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
Condicional
dessalinitzaria
dessalinitzaries
dessalinitzaria
dessalinitzaríem
dessalinitzaríeu
dessalinitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
dessalinitzi
dessalinitzis
dessalinitzi
dessalinitzem
dessalinitzeu
dessalinitzin
Imperfet
dessalinitzés
dessalinitzessis
dessalinitzés
dessalinitzéssim
dessalinitzéssiu
dessalinitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat
dessalinitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
dessalinitza

dessalinitzi
dessalinitzem
dessalinitzeu
dessalinitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
dessalinitzant
Participi
dessalinitzat
dessalinitzada
dessalinitzats
dessalinitzades