Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desratitzo
desratitzes
desratitza
desratitzem
desratitzeu
desratitzen
Imperfet
desratitzava
desratitzaves
desratitzava
desratitzŕvem
desratitzŕveu
desratitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desratitzí
desratitzares
desratitzŕ
desratitzŕrem
desratitzŕreu
desratitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desratitzar
desratitzar
desratitzar
desratitzar
desratitzar
desratitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desratitzaré
desratitzarŕs
desratitzarŕ
desratitzarem
desratitzareu
desratitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
Condicional
desratitzaria
desratitzaries
desratitzaria
desratitzaríem
desratitzaríeu
desratitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desratitzi
desratitzis
desratitzi
desratitzem
desratitzeu
desratitzin
Imperfet
desratitzés
desratitzessis
desratitzés
desratitzéssim
desratitzéssiu
desratitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat
desratitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desratitza

desratitzi
desratitzem
desratitzeu
desratitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desratitzant
Participi
desratitzat
desratitzada
desratitzats
desratitzades