Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
despullo
despulles
despulla
despullem
despulleu
despullen
Imperfet
despullava
despullaves
despullava
despullÓvem
despullÓveu
despullaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
despullÝ
despullares
despullÓ
despullÓrem
despullÓreu
despullaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
despullar
despullar
despullar
despullar
despullar
despullar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
despullarÚ
despullarÓs
despullarÓ
despullarem
despullareu
despullaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
Condicional
despullaria
despullaries
despullaria
despullarÝem
despullarÝeu
despullarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
despulli
despullis
despulli
despullem
despulleu
despullin
Imperfet
despullÚs
despullessis
despullÚs
despullÚssim
despullÚssiu
despullessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat
despullat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
despulla

despulli
despullem
despulleu
despullin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
despullant
Participi
despullat
despullada
despullats
despullades