Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
despolititzo
despolititzes
despolititza
despolititzem
despolititzeu
despolititzen
Imperfet
despolititzava
despolititzaves
despolititzava
despolititzŕvem
despolititzŕveu
despolititzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
despolititzí
despolititzares
despolititzŕ
despolititzŕrem
despolititzŕreu
despolititzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
despolititzar
despolititzar
despolititzar
despolititzar
despolititzar
despolititzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
despolititzaré
despolititzarŕs
despolititzarŕ
despolititzarem
despolititzareu
despolititzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
Condicional
despolititzaria
despolititzaries
despolititzaria
despolititzaríem
despolititzaríeu
despolititzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
despolititzi
despolititzis
despolititzi
despolititzem
despolititzeu
despolititzin
Imperfet
despolititzés
despolititzessis
despolititzés
despolititzéssim
despolititzéssiu
despolititzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat
despolititzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
despolititza

despolititzi
despolititzem
despolititzeu
despolititzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
despolititzant
Participi
despolititzat
despolititzada
despolititzats
despolititzades