Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
despolaritzo
despolaritzes
despolaritza
despolaritzem
despolaritzeu
despolaritzen
Imperfet
despolaritzava
despolaritzaves
despolaritzava
despolaritzŕvem
despolaritzŕveu
despolaritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
despolaritzí
despolaritzares
despolaritzŕ
despolaritzŕrem
despolaritzŕreu
despolaritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
despolaritzar
despolaritzar
despolaritzar
despolaritzar
despolaritzar
despolaritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
despolaritzaré
despolaritzarŕs
despolaritzarŕ
despolaritzarem
despolaritzareu
despolaritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
Condicional
despolaritzaria
despolaritzaries
despolaritzaria
despolaritzaríem
despolaritzaríeu
despolaritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
despolaritzi
despolaritzis
despolaritzi
despolaritzem
despolaritzeu
despolaritzin
Imperfet
despolaritzés
despolaritzessis
despolaritzés
despolaritzéssim
despolaritzéssiu
despolaritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat
despolaritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
despolaritza

despolaritzi
despolaritzem
despolaritzeu
despolaritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
despolaritzant
Participi
despolaritzat
despolaritzada
despolaritzats
despolaritzades