Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
despoblo
despobles
despobla
despoblem
despobleu
despoblen
Imperfet
despoblava
despoblaves
despoblava
despoblÓvem
despoblÓveu
despoblaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
despoblÝ
despoblares
despoblÓ
despoblÓrem
despoblÓreu
despoblaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
despoblar
despoblar
despoblar
despoblar
despoblar
despoblar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
despoblarÚ
despoblarÓs
despoblarÓ
despoblarem
despoblareu
despoblaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
Condicional
despoblaria
despoblaries
despoblaria
despoblarÝem
despoblarÝeu
despoblarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
despobli
despoblis
despobli
despoblem
despobleu
despoblin
Imperfet
despoblÚs
despoblessis
despoblÚs
despoblÚssim
despoblÚssiu
despoblessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat
despoblat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
despobla

despobli
despoblem
despobleu
despoblin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
despoblant
Participi
despoblat
despoblada
despoblats
despoblades