Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desplašo
desplaces
desplaša
desplacem
desplaceu
desplacen
Imperfet
desplašava
desplašaves
desplašava
desplašÓvem
desplašÓveu
desplašaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desplacÝ
desplašares
desplašÓ
desplašÓrem
desplašÓreu
desplašaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desplašar
desplašar
desplašar
desplašar
desplašar
desplašar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desplašarÚ
desplašarÓs
desplašarÓ
desplašarem
desplašareu
desplašaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
Condicional
desplašaria
desplašaries
desplašaria
desplašarÝem
desplašarÝeu
desplašarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desplaci
desplacis
desplaci
desplacem
desplaceu
desplacin
Imperfet
desplacÚs
desplacessis
desplacÚs
desplacÚssim
desplacÚssiu
desplacessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat
desplašat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desplaša

desplaci
desplacem
desplaceu
desplacin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desplašant
Participi
desplašat
desplašada
desplašats
desplašades