Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
despersonalitzo
despersonalitzes
despersonalitza
despersonalitzem
despersonalitzeu
despersonalitzen
Imperfet
despersonalitzava
despersonalitzaves
despersonalitzava
despersonalitzŕvem
despersonalitzŕveu
despersonalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
despersonalitzí
despersonalitzares
despersonalitzŕ
despersonalitzŕrem
despersonalitzŕreu
despersonalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
despersonalitzar
despersonalitzar
despersonalitzar
despersonalitzar
despersonalitzar
despersonalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
despersonalitzaré
despersonalitzarŕs
despersonalitzarŕ
despersonalitzarem
despersonalitzareu
despersonalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
Condicional
despersonalitzaria
despersonalitzaries
despersonalitzaria
despersonalitzaríem
despersonalitzaríeu
despersonalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
despersonalitzi
despersonalitzis
despersonalitzi
despersonalitzem
despersonalitzeu
despersonalitzin
Imperfet
despersonalitzés
despersonalitzessis
despersonalitzés
despersonalitzéssim
despersonalitzéssiu
despersonalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat
despersonalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
despersonalitza

despersonalitzi
despersonalitzem
despersonalitzeu
despersonalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
despersonalitzant
Participi
despersonalitzat
despersonalitzada
despersonalitzats
despersonalitzades