Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desorganitzo
desorganitzes
desorganitza
desorganitzem
desorganitzeu
desorganitzen
Imperfet
desorganitzava
desorganitzaves
desorganitzava
desorganitzŕvem
desorganitzŕveu
desorganitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desorganitzí
desorganitzares
desorganitzŕ
desorganitzŕrem
desorganitzŕreu
desorganitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desorganitzar
desorganitzar
desorganitzar
desorganitzar
desorganitzar
desorganitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desorganitzaré
desorganitzarŕs
desorganitzarŕ
desorganitzarem
desorganitzareu
desorganitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
Condicional
desorganitzaria
desorganitzaries
desorganitzaria
desorganitzaríem
desorganitzaríeu
desorganitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desorganitzi
desorganitzis
desorganitzi
desorganitzem
desorganitzeu
desorganitzin
Imperfet
desorganitzés
desorganitzessis
desorganitzés
desorganitzéssim
desorganitzéssiu
desorganitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat
desorganitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desorganitza

desorganitzi
desorganitzem
desorganitzeu
desorganitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desorganitzant
Participi
desorganitzat
desorganitzada
desorganitzats
desorganitzades