Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desnicotinitzo
desnicotinitzes
desnicotinitza
desnicotinitzem
desnicotinitzeu
desnicotinitzen
Imperfet
desnicotinitzava
desnicotinitzaves
desnicotinitzava
desnicotinitzŕvem
desnicotinitzŕveu
desnicotinitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desnicotinitzí
desnicotinitzares
desnicotinitzŕ
desnicotinitzŕrem
desnicotinitzŕreu
desnicotinitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desnicotinitzar
desnicotinitzar
desnicotinitzar
desnicotinitzar
desnicotinitzar
desnicotinitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desnicotinitzaré
desnicotinitzarŕs
desnicotinitzarŕ
desnicotinitzarem
desnicotinitzareu
desnicotinitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
Condicional
desnicotinitzaria
desnicotinitzaries
desnicotinitzaria
desnicotinitzaríem
desnicotinitzaríeu
desnicotinitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desnicotinitzi
desnicotinitzis
desnicotinitzi
desnicotinitzem
desnicotinitzeu
desnicotinitzin
Imperfet
desnicotinitzés
desnicotinitzessis
desnicotinitzés
desnicotinitzéssim
desnicotinitzéssiu
desnicotinitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat
desnicotinitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desnicotinitza

desnicotinitzi
desnicotinitzem
desnicotinitzeu
desnicotinitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desnicotinitzant
Participi
desnicotinitzat
desnicotinitzada
desnicotinitzats
desnicotinitzades