Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desnaturalitzo
desnaturalitzes
desnaturalitza
desnaturalitzem
desnaturalitzeu
desnaturalitzen
Imperfet
desnaturalitzava
desnaturalitzaves
desnaturalitzava
desnaturalitzŕvem
desnaturalitzŕveu
desnaturalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desnaturalitzí
desnaturalitzares
desnaturalitzŕ
desnaturalitzŕrem
desnaturalitzŕreu
desnaturalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desnaturalitzar
desnaturalitzar
desnaturalitzar
desnaturalitzar
desnaturalitzar
desnaturalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desnaturalitzaré
desnaturalitzarŕs
desnaturalitzarŕ
desnaturalitzarem
desnaturalitzareu
desnaturalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
Condicional
desnaturalitzaria
desnaturalitzaries
desnaturalitzaria
desnaturalitzaríem
desnaturalitzaríeu
desnaturalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desnaturalitzi
desnaturalitzis
desnaturalitzi
desnaturalitzem
desnaturalitzeu
desnaturalitzin
Imperfet
desnaturalitzés
desnaturalitzessis
desnaturalitzés
desnaturalitzéssim
desnaturalitzéssiu
desnaturalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat
desnaturalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desnaturalitza

desnaturalitzi
desnaturalitzem
desnaturalitzeu
desnaturalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desnaturalitzant
Participi
desnaturalitzat
desnaturalitzada
desnaturalitzats
desnaturalitzades