Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desnacionalitzo
desnacionalitzes
desnacionalitza
desnacionalitzem
desnacionalitzeu
desnacionalitzen
Imperfet
desnacionalitzava
desnacionalitzaves
desnacionalitzava
desnacionalitzŕvem
desnacionalitzŕveu
desnacionalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desnacionalitzí
desnacionalitzares
desnacionalitzŕ
desnacionalitzŕrem
desnacionalitzŕreu
desnacionalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desnacionalitzar
desnacionalitzar
desnacionalitzar
desnacionalitzar
desnacionalitzar
desnacionalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desnacionalitzaré
desnacionalitzarŕs
desnacionalitzarŕ
desnacionalitzarem
desnacionalitzareu
desnacionalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
Condicional
desnacionalitzaria
desnacionalitzaries
desnacionalitzaria
desnacionalitzaríem
desnacionalitzaríeu
desnacionalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desnacionalitzi
desnacionalitzis
desnacionalitzi
desnacionalitzem
desnacionalitzeu
desnacionalitzin
Imperfet
desnacionalitzés
desnacionalitzessis
desnacionalitzés
desnacionalitzéssim
desnacionalitzéssiu
desnacionalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat
desnacionalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desnacionalitza

desnacionalitzi
desnacionalitzem
desnacionalitzeu
desnacionalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desnacionalitzant
Participi
desnacionalitzat
desnacionalitzada
desnacionalitzats
desnacionalitzades