Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desmoralitzo
desmoralitzes
desmoralitza
desmoralitzem
desmoralitzeu
desmoralitzen
Imperfet
desmoralitzava
desmoralitzaves
desmoralitzava
desmoralitzŕvem
desmoralitzŕveu
desmoralitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desmoralitzí
desmoralitzares
desmoralitzŕ
desmoralitzŕrem
desmoralitzŕreu
desmoralitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desmoralitzar
desmoralitzar
desmoralitzar
desmoralitzar
desmoralitzar
desmoralitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desmoralitzaré
desmoralitzarŕs
desmoralitzarŕ
desmoralitzarem
desmoralitzareu
desmoralitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
Condicional
desmoralitzaria
desmoralitzaries
desmoralitzaria
desmoralitzaríem
desmoralitzaríeu
desmoralitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desmoralitzi
desmoralitzis
desmoralitzi
desmoralitzem
desmoralitzeu
desmoralitzin
Imperfet
desmoralitzés
desmoralitzessis
desmoralitzés
desmoralitzéssim
desmoralitzéssiu
desmoralitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat
desmoralitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desmoralitza

desmoralitzi
desmoralitzem
desmoralitzeu
desmoralitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desmoralitzant
Participi
desmoralitzat
desmoralitzada
desmoralitzats
desmoralitzades