Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desmonetitzo
desmonetitzes
desmonetitza
desmonetitzem
desmonetitzeu
desmonetitzen
Imperfet
desmonetitzava
desmonetitzaves
desmonetitzava
desmonetitzŕvem
desmonetitzŕveu
desmonetitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desmonetitzí
desmonetitzares
desmonetitzŕ
desmonetitzŕrem
desmonetitzŕreu
desmonetitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desmonetitzar
desmonetitzar
desmonetitzar
desmonetitzar
desmonetitzar
desmonetitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desmonetitzaré
desmonetitzarŕs
desmonetitzarŕ
desmonetitzarem
desmonetitzareu
desmonetitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
Condicional
desmonetitzaria
desmonetitzaries
desmonetitzaria
desmonetitzaríem
desmonetitzaríeu
desmonetitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desmonetitzi
desmonetitzis
desmonetitzi
desmonetitzem
desmonetitzeu
desmonetitzin
Imperfet
desmonetitzés
desmonetitzessis
desmonetitzés
desmonetitzéssim
desmonetitzéssiu
desmonetitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat
desmonetitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desmonetitza

desmonetitzi
desmonetitzem
desmonetitzeu
desmonetitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desmonetitzant
Participi
desmonetitzat
desmonetitzada
desmonetitzats
desmonetitzades