Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desmoblo
desmobles
desmobla
desmoblem
desmobleu
desmoblen
Imperfet
desmoblava
desmoblaves
desmoblava
desmoblÓvem
desmoblÓveu
desmoblaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desmoblÝ
desmoblares
desmoblÓ
desmoblÓrem
desmoblÓreu
desmoblaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desmoblar
desmoblar
desmoblar
desmoblar
desmoblar
desmoblar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desmoblarÚ
desmoblarÓs
desmoblarÓ
desmoblarem
desmoblareu
desmoblaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
Condicional
desmoblaria
desmoblaries
desmoblaria
desmoblarÝem
desmoblarÝeu
desmoblarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desmobli
desmoblis
desmobli
desmoblem
desmobleu
desmoblin
Imperfet
desmoblÚs
desmoblessis
desmoblÚs
desmoblÚssim
desmoblÚssiu
desmoblessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat
desmoblat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desmobla

desmobli
desmoblem
desmobleu
desmoblin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desmoblant
Participi
desmoblat
desmoblada
desmoblats
desmoblades