Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desmobilitzo
desmobilitzes
desmobilitza
desmobilitzem
desmobilitzeu
desmobilitzen
Imperfet
desmobilitzava
desmobilitzaves
desmobilitzava
desmobilitzŕvem
desmobilitzŕveu
desmobilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desmobilitzí
desmobilitzares
desmobilitzŕ
desmobilitzŕrem
desmobilitzŕreu
desmobilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desmobilitzar
desmobilitzar
desmobilitzar
desmobilitzar
desmobilitzar
desmobilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desmobilitzaré
desmobilitzarŕs
desmobilitzarŕ
desmobilitzarem
desmobilitzareu
desmobilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
Condicional
desmobilitzaria
desmobilitzaries
desmobilitzaria
desmobilitzaríem
desmobilitzaríeu
desmobilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desmobilitzi
desmobilitzis
desmobilitzi
desmobilitzem
desmobilitzeu
desmobilitzin
Imperfet
desmobilitzés
desmobilitzessis
desmobilitzés
desmobilitzéssim
desmobilitzéssiu
desmobilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat
desmobilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desmobilitza

desmobilitzi
desmobilitzem
desmobilitzeu
desmobilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desmobilitzant
Participi
desmobilitzat
desmobilitzada
desmobilitzats
desmobilitzades