Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desmitologitzo
desmitologitzes
desmitologitza
desmitologitzem
desmitologitzeu
desmitologitzen
Imperfet
desmitologitzava
desmitologitzaves
desmitologitzava
desmitologitzŕvem
desmitologitzŕveu
desmitologitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desmitologitzí
desmitologitzares
desmitologitzŕ
desmitologitzŕrem
desmitologitzŕreu
desmitologitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desmitologitzar
desmitologitzar
desmitologitzar
desmitologitzar
desmitologitzar
desmitologitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desmitologitzaré
desmitologitzarŕs
desmitologitzarŕ
desmitologitzarem
desmitologitzareu
desmitologitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
Condicional
desmitologitzaria
desmitologitzaries
desmitologitzaria
desmitologitzaríem
desmitologitzaríeu
desmitologitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desmitologitzi
desmitologitzis
desmitologitzi
desmitologitzem
desmitologitzeu
desmitologitzin
Imperfet
desmitologitzés
desmitologitzessis
desmitologitzés
desmitologitzéssim
desmitologitzéssiu
desmitologitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat
desmitologitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desmitologitza

desmitologitzi
desmitologitzem
desmitologitzeu
desmitologitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desmitologitzant
Participi
desmitologitzat
desmitologitzada
desmitologitzats
desmitologitzades