Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desmagnetitzo
desmagnetitzes
desmagnetitza
desmagnetitzem
desmagnetitzeu
desmagnetitzen
Imperfet
desmagnetitzava
desmagnetitzaves
desmagnetitzava
desmagnetitzŕvem
desmagnetitzŕveu
desmagnetitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desmagnetitzí
desmagnetitzares
desmagnetitzŕ
desmagnetitzŕrem
desmagnetitzŕreu
desmagnetitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desmagnetitzar
desmagnetitzar
desmagnetitzar
desmagnetitzar
desmagnetitzar
desmagnetitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desmagnetitzaré
desmagnetitzarŕs
desmagnetitzarŕ
desmagnetitzarem
desmagnetitzareu
desmagnetitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
Condicional
desmagnetitzaria
desmagnetitzaries
desmagnetitzaria
desmagnetitzaríem
desmagnetitzaríeu
desmagnetitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desmagnetitzi
desmagnetitzis
desmagnetitzi
desmagnetitzem
desmagnetitzeu
desmagnetitzin
Imperfet
desmagnetitzés
desmagnetitzessis
desmagnetitzés
desmagnetitzéssim
desmagnetitzéssiu
desmagnetitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat
desmagnetitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desmagnetitza

desmagnetitzi
desmagnetitzem
desmagnetitzeu
desmagnetitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desmagnetitzant
Participi
desmagnetitzat
desmagnetitzada
desmagnetitzats
desmagnetitzades