Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
deslocalitzo
deslocalitzes
deslocalitza
deslocalitzem
deslocalitzeu
deslocalitzen
Imperfet
deslocalitzava
deslocalitzaves
deslocalitzava
deslocalitzŕvem
deslocalitzŕveu
deslocalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
deslocalitzí
deslocalitzares
deslocalitzŕ
deslocalitzŕrem
deslocalitzŕreu
deslocalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
deslocalitzar
deslocalitzar
deslocalitzar
deslocalitzar
deslocalitzar
deslocalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
deslocalitzaré
deslocalitzarŕs
deslocalitzarŕ
deslocalitzarem
deslocalitzareu
deslocalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
Condicional
deslocalitzaria
deslocalitzaries
deslocalitzaria
deslocalitzaríem
deslocalitzaríeu
deslocalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
deslocalitzi
deslocalitzis
deslocalitzi
deslocalitzem
deslocalitzeu
deslocalitzin
Imperfet
deslocalitzés
deslocalitzessis
deslocalitzés
deslocalitzéssim
deslocalitzéssiu
deslocalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat
deslocalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
deslocalitza

deslocalitzi
deslocalitzem
deslocalitzeu
deslocalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
deslocalitzant
Participi
deslocalitzat
deslocalitzada
deslocalitzats
deslocalitzades