Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
deslabialitzo
deslabialitzes
deslabialitza
deslabialitzem
deslabialitzeu
deslabialitzen
Imperfet
deslabialitzava
deslabialitzaves
deslabialitzava
deslabialitzŕvem
deslabialitzŕveu
deslabialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
deslabialitzí
deslabialitzares
deslabialitzŕ
deslabialitzŕrem
deslabialitzŕreu
deslabialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
deslabialitzar
deslabialitzar
deslabialitzar
deslabialitzar
deslabialitzar
deslabialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
deslabialitzaré
deslabialitzarŕs
deslabialitzarŕ
deslabialitzarem
deslabialitzareu
deslabialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
Condicional
deslabialitzaria
deslabialitzaries
deslabialitzaria
deslabialitzaríem
deslabialitzaríeu
deslabialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
deslabialitzi
deslabialitzis
deslabialitzi
deslabialitzem
deslabialitzeu
deslabialitzin
Imperfet
deslabialitzés
deslabialitzessis
deslabialitzés
deslabialitzéssim
deslabialitzéssiu
deslabialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat
deslabialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
deslabialitza

deslabialitzi
deslabialitzem
deslabialitzeu
deslabialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
deslabialitzant
Participi
deslabialitzat
deslabialitzada
deslabialitzats
deslabialitzades