Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desionitzo
desionitzes
desionitza
desionitzem
desionitzeu
desionitzen
Imperfet
desionitzava
desionitzaves
desionitzava
desionitzŕvem
desionitzŕveu
desionitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desionitzí
desionitzares
desionitzŕ
desionitzŕrem
desionitzŕreu
desionitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desionitzar
desionitzar
desionitzar
desionitzar
desionitzar
desionitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desionitzaré
desionitzarŕs
desionitzarŕ
desionitzarem
desionitzareu
desionitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
Condicional
desionitzaria
desionitzaries
desionitzaria
desionitzaríem
desionitzaríeu
desionitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desionitzi
desionitzis
desionitzi
desionitzem
desionitzeu
desionitzin
Imperfet
desionitzés
desionitzessis
desionitzés
desionitzéssim
desionitzéssiu
desionitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat
desionitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desionitza

desionitzi
desionitzem
desionitzeu
desionitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desionitzant
Participi
desionitzat
desionitzada
desionitzats
desionitzades