Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
deshumanitzo
deshumanitzes
deshumanitza
deshumanitzem
deshumanitzeu
deshumanitzen
Imperfet
deshumanitzava
deshumanitzaves
deshumanitzava
deshumanitzŕvem
deshumanitzŕveu
deshumanitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
deshumanitzí
deshumanitzares
deshumanitzŕ
deshumanitzŕrem
deshumanitzŕreu
deshumanitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
deshumanitzar
deshumanitzar
deshumanitzar
deshumanitzar
deshumanitzar
deshumanitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
deshumanitzaré
deshumanitzarŕs
deshumanitzarŕ
deshumanitzarem
deshumanitzareu
deshumanitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
Condicional
deshumanitzaria
deshumanitzaries
deshumanitzaria
deshumanitzaríem
deshumanitzaríeu
deshumanitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
deshumanitzi
deshumanitzis
deshumanitzi
deshumanitzem
deshumanitzeu
deshumanitzin
Imperfet
deshumanitzés
deshumanitzessis
deshumanitzés
deshumanitzéssim
deshumanitzéssiu
deshumanitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat
deshumanitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
deshumanitza

deshumanitzi
deshumanitzem
deshumanitzeu
deshumanitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
deshumanitzant
Participi
deshumanitzat
deshumanitzada
deshumanitzats
deshumanitzades