Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desharmonitzo
desharmonitzes
desharmonitza
desharmonitzem
desharmonitzeu
desharmonitzen
Imperfet
desharmonitzava
desharmonitzaves
desharmonitzava
desharmonitzŕvem
desharmonitzŕveu
desharmonitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desharmonitzí
desharmonitzares
desharmonitzŕ
desharmonitzŕrem
desharmonitzŕreu
desharmonitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desharmonitzar
desharmonitzar
desharmonitzar
desharmonitzar
desharmonitzar
desharmonitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desharmonitzaré
desharmonitzarŕs
desharmonitzarŕ
desharmonitzarem
desharmonitzareu
desharmonitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
Condicional
desharmonitzaria
desharmonitzaries
desharmonitzaria
desharmonitzaríem
desharmonitzaríeu
desharmonitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desharmonitzi
desharmonitzis
desharmonitzi
desharmonitzem
desharmonitzeu
desharmonitzin
Imperfet
desharmonitzés
desharmonitzessis
desharmonitzés
desharmonitzéssim
desharmonitzéssiu
desharmonitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat
desharmonitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desharmonitza

desharmonitzi
desharmonitzem
desharmonitzeu
desharmonitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desharmonitzant
Participi
desharmonitzat
desharmonitzada
desharmonitzats
desharmonitzades