Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desglašo
desglaces
desglaša
desglacem
desglaceu
desglacen
Imperfet
desglašava
desglašaves
desglašava
desglašÓvem
desglašÓveu
desglašaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desglacÝ
desglašares
desglašÓ
desglašÓrem
desglašÓreu
desglašaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desglašar
desglašar
desglašar
desglašar
desglašar
desglašar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desglašarÚ
desglašarÓs
desglašarÓ
desglašarem
desglašareu
desglašaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
Condicional
desglašaria
desglašaries
desglašaria
desglašarÝem
desglašarÝeu
desglašarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desglaci
desglacis
desglaci
desglacem
desglaceu
desglacin
Imperfet
desglacÚs
desglacessis
desglacÚs
desglacÚssim
desglacÚssiu
desglacessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat
desglašat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desglaša

desglaci
desglacem
desglaceu
desglacin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desglašant
Participi
desglašat
desglašada
desglašats
desglašades