Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desestatitzo
desestatitzes
desestatitza
desestatitzem
desestatitzeu
desestatitzen
Imperfet
desestatitzava
desestatitzaves
desestatitzava
desestatitzŕvem
desestatitzŕveu
desestatitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desestatitzí
desestatitzares
desestatitzŕ
desestatitzŕrem
desestatitzŕreu
desestatitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desestatitzar
desestatitzar
desestatitzar
desestatitzar
desestatitzar
desestatitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desestatitzaré
desestatitzarŕs
desestatitzarŕ
desestatitzarem
desestatitzareu
desestatitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
Condicional
desestatitzaria
desestatitzaries
desestatitzaria
desestatitzaríem
desestatitzaríeu
desestatitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desestatitzi
desestatitzis
desestatitzi
desestatitzem
desestatitzeu
desestatitzin
Imperfet
desestatitzés
desestatitzessis
desestatitzés
desestatitzéssim
desestatitzéssiu
desestatitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat
desestatitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desestatitza

desestatitzi
desestatitzem
desestatitzeu
desestatitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desestatitzant
Participi
desestatitzat
desestatitzada
desestatitzats
desestatitzades