Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desentronitzo
desentronitzes
desentronitza
desentronitzem
desentronitzeu
desentronitzen
Imperfet
desentronitzava
desentronitzaves
desentronitzava
desentronitzŕvem
desentronitzŕveu
desentronitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desentronitzí
desentronitzares
desentronitzŕ
desentronitzŕrem
desentronitzŕreu
desentronitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desentronitzar
desentronitzar
desentronitzar
desentronitzar
desentronitzar
desentronitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desentronitzaré
desentronitzarŕs
desentronitzarŕ
desentronitzarem
desentronitzareu
desentronitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
Condicional
desentronitzaria
desentronitzaries
desentronitzaria
desentronitzaríem
desentronitzaríeu
desentronitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desentronitzi
desentronitzis
desentronitzi
desentronitzem
desentronitzeu
desentronitzin
Imperfet
desentronitzés
desentronitzessis
desentronitzés
desentronitzéssim
desentronitzéssiu
desentronitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat
desentronitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desentronitza

desentronitzi
desentronitzem
desentronitzeu
desentronitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desentronitzant
Participi
desentronitzat
desentronitzada
desentronitzats
desentronitzades