Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desensivello
desensivelles
desensivella
desensivellem
desensivelleu
desensivellen
Imperfet
desensivellava
desensivellaves
desensivellava
desensivellÓvem
desensivellÓveu
desensivellaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desensivellÝ
desensivellares
desensivellÓ
desensivellÓrem
desensivellÓreu
desensivellaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desensivellar
desensivellar
desensivellar
desensivellar
desensivellar
desensivellar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desensivellarÚ
desensivellarÓs
desensivellarÓ
desensivellarem
desensivellareu
desensivellaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
Condicional
desensivellaria
desensivellaries
desensivellaria
desensivellarÝem
desensivellarÝeu
desensivellarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desensivelli
desensivellis
desensivelli
desensivellem
desensivelleu
desensivellin
Imperfet
desensivellÚs
desensivellessis
desensivellÚs
desensivellÚssim
desensivellÚssiu
desensivellessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat
desensivellat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desensivella

desensivelli
desensivellem
desensivelleu
desensivellin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desensivellant
Participi
desensivellat
desensivellada
desensivellats
desensivellades