Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desenlleganyo
desenlleganyes
desenlleganya
desenlleganyem
desenlleganyeu
desenlleganyen
Imperfet
desenlleganyava
desenlleganyaves
desenlleganyava
desenlleganyŕvem
desenlleganyŕveu
desenlleganyaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desenlleganyí
desenlleganyares
desenlleganyŕ
desenlleganyŕrem
desenlleganyŕreu
desenlleganyaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desenlleganyar
desenlleganyar
desenlleganyar
desenlleganyar
desenlleganyar
desenlleganyar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desenlleganyaré
desenlleganyarŕs
desenlleganyarŕ
desenlleganyarem
desenlleganyareu
desenlleganyaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
Condicional
desenlleganyaria
desenlleganyaries
desenlleganyaria
desenlleganyaríem
desenlleganyaríeu
desenlleganyarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desenlleganyi
desenlleganyis
desenlleganyi
desenlleganyem
desenlleganyeu
desenlleganyin
Imperfet
desenlleganyés
desenlleganyessis
desenlleganyés
desenlleganyéssim
desenlleganyéssiu
desenlleganyessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat
desenlleganyat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desenlleganya

desenlleganyi
desenlleganyem
desenlleganyeu
desenlleganyin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desenlleganyant
Participi
desenlleganyat
desenlleganyada
desenlleganyats
desenlleganyades