Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desenforinyo
desenforinyes
desenforinya
desenforinyem
desenforinyeu
desenforinyen
Imperfet
desenforinyava
desenforinyaves
desenforinyava
desenforinyŕvem
desenforinyŕveu
desenforinyaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desenforinyí
desenforinyares
desenforinyŕ
desenforinyŕrem
desenforinyŕreu
desenforinyaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desenforinyar
desenforinyar
desenforinyar
desenforinyar
desenforinyar
desenforinyar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desenforinyaré
desenforinyarŕs
desenforinyarŕ
desenforinyarem
desenforinyareu
desenforinyaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
Condicional
desenforinyaria
desenforinyaries
desenforinyaria
desenforinyaríem
desenforinyaríeu
desenforinyarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desenforinyi
desenforinyis
desenforinyi
desenforinyem
desenforinyeu
desenforinyin
Imperfet
desenforinyés
desenforinyessis
desenforinyés
desenforinyéssim
desenforinyéssiu
desenforinyessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat
desenforinyat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desenforinya

desenforinyi
desenforinyem
desenforinyeu
desenforinyin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desenforinyant
Participi
desenforinyat
desenforinyada
desenforinyats
desenforinyades