Infinitiu

Verbs en catalā

Fent clic es mostra la segona conjugaciķ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desenfetgego
desenfetgegues
desenfetgega
desenfetgeguem
desenfetgegueu
desenfetgeguen
Imperfet
desenfetgegava
desenfetgegaves
desenfetgegava
desenfetgegāvem
desenfetgegāveu
desenfetgegaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desenfetgeguí
desenfetgegares
desenfetgegā
desenfetgegārem
desenfetgegāreu
desenfetgegaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desenfetgegar
desenfetgegar
desenfetgegar
desenfetgegar
desenfetgegar
desenfetgegar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desenfetgegaré
desenfetgegarās
desenfetgegarā
desenfetgegarem
desenfetgegareu
desenfetgegaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
Condicional
desenfetgegaria
desenfetgegaries
desenfetgegaria
desenfetgegaríem
desenfetgegaríeu
desenfetgegarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desenfetgegui
desenfetgeguis
desenfetgegui
desenfetgeguem
desenfetgegueu
desenfetgeguin
Imperfet
desenfetgegués
desenfetgeguessis
desenfetgegués
desenfetgeguéssim
desenfetgeguéssiu
desenfetgeguessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat
desenfetgegat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desenfetgega

desenfetgegui
desenfetgeguem
desenfetgegueu
desenfetgeguin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desenfetgegant
Participi
desenfetgegat
desenfetgegada
desenfetgegats
desenfetgegades