Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desendogalo
desendogales
desendogala
desendogalem
desendogaleu
desendogalen
Imperfet
desendogalava
desendogalaves
desendogalava
desendogalÓvem
desendogalÓveu
desendogalaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desendogalÝ
desendogalares
desendogalÓ
desendogalÓrem
desendogalÓreu
desendogalaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desendogalar
desendogalar
desendogalar
desendogalar
desendogalar
desendogalar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desendogalarÚ
desendogalarÓs
desendogalarÓ
desendogalarem
desendogalareu
desendogalaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
Condicional
desendogalaria
desendogalaries
desendogalaria
desendogalarÝem
desendogalarÝeu
desendogalarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desendogali
desendogalis
desendogali
desendogalem
desendogaleu
desendogalin
Imperfet
desendogalÚs
desendogalessis
desendogalÚs
desendogalÚssim
desendogalÚssiu
desendogalessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat
desendogalat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desendogala

desendogali
desendogalem
desendogaleu
desendogalin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desendogalant
Participi
desendogalat
desendogalada
desendogalats
desendogalades