Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desencubello
desencubelles
desencubella
desencubellem
desencubelleu
desencubellen
Imperfet
desencubellava
desencubellaves
desencubellava
desencubellÓvem
desencubellÓveu
desencubellaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desencubellÝ
desencubellares
desencubellÓ
desencubellÓrem
desencubellÓreu
desencubellaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desencubellar
desencubellar
desencubellar
desencubellar
desencubellar
desencubellar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desencubellarÚ
desencubellarÓs
desencubellarÓ
desencubellarem
desencubellareu
desencubellaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
Condicional
desencubellaria
desencubellaries
desencubellaria
desencubellarÝem
desencubellarÝeu
desencubellarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desencubelli
desencubellis
desencubelli
desencubellem
desencubelleu
desencubellin
Imperfet
desencubellÚs
desencubellessis
desencubellÚs
desencubellÚssim
desencubellÚssiu
desencubellessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat
desencubellat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desencubella

desencubelli
desencubellem
desencubelleu
desencubellin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desencubellant
Participi
desencubellat
desencubellada
desencubellats
desencubellades