Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desencimbello
desencimbelles
desencimbella
desencimbellem
desencimbelleu
desencimbellen
Imperfet
desencimbellava
desencimbellaves
desencimbellava
desencimbellÓvem
desencimbellÓveu
desencimbellaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desencimbellÝ
desencimbellares
desencimbellÓ
desencimbellÓrem
desencimbellÓreu
desencimbellaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desencimbellar
desencimbellar
desencimbellar
desencimbellar
desencimbellar
desencimbellar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desencimbellarÚ
desencimbellarÓs
desencimbellarÓ
desencimbellarem
desencimbellareu
desencimbellaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
Condicional
desencimbellaria
desencimbellaries
desencimbellaria
desencimbellarÝem
desencimbellarÝeu
desencimbellarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desencimbelli
desencimbellis
desencimbelli
desencimbellem
desencimbelleu
desencimbellin
Imperfet
desencimbellÚs
desencimbellessis
desencimbellÚs
desencimbellÚssim
desencimbellÚssiu
desencimbellessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat
desencimbellat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desencimbella

desencimbelli
desencimbellem
desencimbelleu
desencimbellin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desencimbellant
Participi
desencimbellat
desencimbellada
desencimbellats
desencimbellades