Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desencercolo
desencercoles
desencercola
desencercolem
desencercoleu
desencercolen
Imperfet
desencercolava
desencercolaves
desencercolava
desencercolÓvem
desencercolÓveu
desencercolaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desencercolÝ
desencercolares
desencercolÓ
desencercolÓrem
desencercolÓreu
desencercolaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desencercolar
desencercolar
desencercolar
desencercolar
desencercolar
desencercolar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desencercolarÚ
desencercolarÓs
desencercolarÓ
desencercolarem
desencercolareu
desencercolaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
Condicional
desencercolaria
desencercolaries
desencercolaria
desencercolarÝem
desencercolarÝeu
desencercolarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desencercoli
desencercolis
desencercoli
desencercolem
desencercoleu
desencercolin
Imperfet
desencercolÚs
desencercolessis
desencercolÚs
desencercolÚssim
desencercolÚssiu
desencercolessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat
desencercolat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desencercola

desencercoli
desencercolem
desencercoleu
desencercolin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desencercolant
Participi
desencercolat
desencercolada
desencercolats
desencercolades