Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desencarrilo
desencarriles
desencarrila
desencarrilem
desencarrileu
desencarrilen
Imperfet
desencarrilava
desencarrilaves
desencarrilava
desencarrilàvem
desencarrilàveu
desencarrilaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desencarrilí
desencarrilares
desencarrilà
desencarrilàrem
desencarrilàreu
desencarrilaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desencarrilar
desencarrilar
desencarrilar
desencarrilar
desencarrilar
desencarrilar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desencarrilaré
desencarrilaràs
desencarrilarà
desencarrilarem
desencarrilareu
desencarrilaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
Condicional
desencarrilaria
desencarrilaries
desencarrilaria
desencarrilaríem
desencarrilaríeu
desencarrilarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desencarrili
desencarrilis
desencarrili
desencarrilem
desencarrileu
desencarrilin
Imperfet
desencarrilés
desencarrilessis
desencarrilés
desencarriléssim
desencarriléssiu
desencarrilessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat
desencarrilat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desencarrila

desencarrili
desencarrilem
desencarrileu
desencarrilin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desencarrilant
Participi
desencarrilat
desencarrilada
desencarrilats
desencarrilades