Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desencaborio
desencabories
desencaboria
desencaboriem
desencaborieu
desencaborien
Imperfet
desencaboriava
desencaboriaves
desencaboriava
desencaboriÓvem
desencaboriÓveu
desencaboriaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desencaboriÝ
desencaboriares
desencaboriÓ
desencaboriÓrem
desencaboriÓreu
desencaboriaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desencaboriar
desencaboriar
desencaboriar
desencaboriar
desencaboriar
desencaboriar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desencaboriarÚ
desencaboriarÓs
desencaboriarÓ
desencaboriarem
desencaboriareu
desencaboriaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
Condicional
desencaboriaria
desencaboriaries
desencaboriaria
desencaboriarÝem
desencaboriarÝeu
desencaboriarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desencabori´
desencabori´s
desencabori´
desencaboriem
desencaborieu
desencabori´n
Imperfet
desencaboriÚs
desencaboriessis
desencaboriÚs
desencaboriÚssim
desencaboriÚssiu
desencaboriessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat
desencaboriat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desencaboria

desencabori´
desencaboriem
desencaborieu
desencabori´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desencaboriant
Participi
desencaboriat
desencaboriada
desencaboriats
desencaboriades