Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desemparaulo
desemparaules
desemparaula
desemparaulem
desemparauleu
desemparaulen
Imperfet
desemparaulava
desemparaulaves
desemparaulava
desemparaulÓvem
desemparaulÓveu
desemparaulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desemparaulÝ
desemparaulares
desemparaulÓ
desemparaulÓrem
desemparaulÓreu
desemparaularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desemparaular
desemparaular
desemparaular
desemparaular
desemparaular
desemparaular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desemparaularÚ
desemparaularÓs
desemparaularÓ
desemparaularem
desemparaulareu
desemparaularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
Condicional
desemparaularia
desemparaularies
desemparaularia
desemparaularÝem
desemparaularÝeu
desemparaularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desemparauli
desemparaulis
desemparauli
desemparaulem
desemparauleu
desemparaulin
Imperfet
desemparaulÚs
desemparaulessis
desemparaulÚs
desemparaulÚssim
desemparaulÚssiu
desemparaulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat
desemparaulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desemparaula

desemparauli
desemparaulem
desemparauleu
desemparaulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desemparaulant
Participi
desemparaulat
desemparaulada
desemparaulats
desemparaulades