Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desemmetzino
desemmetzines
desemmetzina
desemmetzinem
desemmetzineu
desemmetzinen
Imperfet
desemmetzinava
desemmetzinaves
desemmetzinava
desemmetzinÓvem
desemmetzinÓveu
desemmetzinaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desemmetzinÝ
desemmetzinares
desemmetzinÓ
desemmetzinÓrem
desemmetzinÓreu
desemmetzinaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desemmetzinar
desemmetzinar
desemmetzinar
desemmetzinar
desemmetzinar
desemmetzinar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desemmetzinarÚ
desemmetzinarÓs
desemmetzinarÓ
desemmetzinarem
desemmetzinareu
desemmetzinaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
Condicional
desemmetzinaria
desemmetzinaries
desemmetzinaria
desemmetzinarÝem
desemmetzinarÝeu
desemmetzinarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desemmetzini
desemmetzinis
desemmetzini
desemmetzinem
desemmetzineu
desemmetzinin
Imperfet
desemmetzinÚs
desemmetzinessis
desemmetzinÚs
desemmetzinÚssim
desemmetzinÚssiu
desemmetzinessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat
desemmetzinat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desemmetzina

desemmetzini
desemmetzinem
desemmetzineu
desemmetzinin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desemmetzinant
Participi
desemmetzinat
desemmetzinada
desemmetzinats
desemmetzinades