Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desembutllofo
desembutllofes
desembutllofa
desembutllofem
desembutllofeu
desembutllofen
Imperfet
desembutllofava
desembutllofaves
desembutllofava
desembutllofŕvem
desembutllofŕveu
desembutllofaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
desembutllofí
desembutllofares
desembutllofŕ
desembutllofŕrem
desembutllofŕreu
desembutllofaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
desembutllofar
desembutllofar
desembutllofar
desembutllofar
desembutllofar
desembutllofar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
desembutllofaré
desembutllofarŕs
desembutllofarŕ
desembutllofarem
desembutllofareu
desembutllofaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
Condicional
desembutllofaria
desembutllofaries
desembutllofaria
desembutllofaríem
desembutllofaríeu
desembutllofarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
desembutllofi
desembutllofis
desembutllofi
desembutllofem
desembutllofeu
desembutllofin
Imperfet
desembutllofés
desembutllofessis
desembutllofés
desembutlloféssim
desembutlloféssiu
desembutllofessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat
desembutllofat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
desembutllofa

desembutllofi
desembutllofem
desembutllofeu
desembutllofin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
desembutllofant
Participi
desembutllofat
desembutllofada
desembutllofats
desembutllofades