Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
descolonitzo
descolonitzes
descolonitza
descolonitzem
descolonitzeu
descolonitzen
Imperfet
descolonitzava
descolonitzaves
descolonitzava
descolonitzŕvem
descolonitzŕveu
descolonitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
descolonitzí
descolonitzares
descolonitzŕ
descolonitzŕrem
descolonitzŕreu
descolonitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
descolonitzar
descolonitzar
descolonitzar
descolonitzar
descolonitzar
descolonitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
descolonitzaré
descolonitzarŕs
descolonitzarŕ
descolonitzarem
descolonitzareu
descolonitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
Condicional
descolonitzaria
descolonitzaries
descolonitzaria
descolonitzaríem
descolonitzaríeu
descolonitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
descolonitzi
descolonitzis
descolonitzi
descolonitzem
descolonitzeu
descolonitzin
Imperfet
descolonitzés
descolonitzessis
descolonitzés
descolonitzéssim
descolonitzéssiu
descolonitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat
descolonitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
descolonitza

descolonitzi
descolonitzem
descolonitzeu
descolonitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
descolonitzant
Participi
descolonitzat
descolonitzada
descolonitzats
descolonitzades